JEŚLI W DOMU PODŚPIEWUJESZ...

Ciągle niejasny i niełatwy jest czas epidemii. Jednak jako parafialny Chór „Gloria Dei”, już w drugi dzień po wakacjach,
kameralną Mszą świętą w intencji Chórzystów i ich rodzin rozpoczęliśmy nowy rok prób i posługi w naszej młodzianowskiej parafii.

Na dobre podjęliśmy nowe wyzwania. Z radością realizujemy nowe projekty muzyczne, inicjowane przez naszego Maestro.

Dzisiaj, w przeddzień Dnia św. Cecylii – Patronki śpiewu kościelnego – pragniemy głośno powiedzieć, że dla Wszystkich naszych Parafian i Sympatyków naszego kościoła, nastał dobry czas, aby dołączyć do naszego Zespołu. ZAPRASZAMY!!!

Jeśli jesteś osobą, która czasami podśpiewuje pod nosem, w kuchni w czasie gotowania lub przy obieraniu ziemniaków, przed lustrem przy goleniu, lub stara się włączać w śpiewy w kościele, to niniejsze zaproszenie jest kierowane właśnie do Ciebie!

! Nikt nie będzie się z Ciebie śmiał i nikt nie będzie Cię do niczego zmuszał. Jeśli stwierdzisz, że to nie jest to, czego
szukasz - będziesz mógł zrezygnować.

! Nie jest prawdą, że się nie nadajesz. Po pierwsze - nikt tego jeszcze nie powiedział. Po drugie - to jest tylko chór parafialny przy Parafii św. Józefa, a nie Chór Opery Narodowej przygotowujący się do koncertu w mediolańskiej La Scali.

! Nie tylko Ty nie masz wiedzy z zakresu muzyki. My również w zdecydowanej większości nie mamy wykształcenia muzycznego, a na instrumentach potrafią grać jedynie pojedyncze osoby.

! My również nie mamy czasu. W zawrotnym tempie codziennego życia warto poświęcić trochę czasu na zwolnienie obrotów, na spotkanie z ludźmi, na pośmianie się. My łączymy to wszystko ze śpiewaniem na chwałę Bożą, bez rozgłosu, bez nerwów, na luzie.

! My również jesteśmy zajęci. Na co dzień jesteśmy nauczycielami, księgowymi, kierowcami, elektrykami, pracownikami handlu, emerytami. Mamy dzieci duże i małe, wymagające i nie wymagające opieki, rodziców wymagających naszej pomocy. To są sprawy do pogodzenia, choć czasami różnie bywa.

Dzień św. Cecylii, to dobry moment, aby do nas dołączyć.

Pomyśl o tym i spróbuj. To nic trudnego. Niczego nie ryzykujesz, niczego nie tracisz, a naprawdę dużo można zyskać. Wystarczy skontaktować się osobiście z naszym Panem Organistą.

Zapraszamy!

chórzysta Łukasz